covıd-19

ÇALIŞMA VE ÖNLEMLER


Dünya çapında pandemi ilan edilmesine sebep olan COVID-19 (Yeni koronavirüs hastalığı) sebebiyle Dünya Sağlık Örgütü öncülüğünde ve Sağlık Bakanlığı tedbirleri kapsamında birçok önlem alındı. COVID-19 hastalığının pandemi şeklinde devam ettiği bugünlerde, ülkemizde normalleşme hazırlıkları yürütülmeye başlandı.

Bu süreçte Milli Eğitim Bakanlığımız da okullardaki eğitim öğretim faaliyetlerinde düzenlemeler yaptı. Devran Eğitim Kurumları olarak, bakanlıklarımıza bağlı bu düzenlemeler kapsamında 2020-2021 Öğretim Yılı için Acil Durum Eylem Planı ve Pandemi Kurulları oluşturduk. Bu planlamalar sonucunda da “Yeni Normalde Okula Dönüş Rehberi” hazırladık. Okulumuzda da bir yandan normalleşme çalışmaları devam ederken bir yandan da koruyucu önlemler alarak okul ortamını oluşturan tüm paydaşlar tarafından bunların takibi yapılmaya başlandı.

Bu rehber, yeni koşullar altında da okulumuzun güvenli ortamını sağlamak ve sürdürmek amacıyla uygulanacak temel faaliyet ve yaklaşımları içermektedir.” Planlamalarımız ve önlemlerimiz Dünya Sağlık Örgütü, T.C. Sağlık Bakanlığı ile T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre güncellenecektir. “Yeni Normalde Okula Dönüş Rehberi” Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının resmi açıklamalarından derlenmiş olup Devran Eğitim Kurumları Pandemi Kurulu tarafından hazırlanmıştır.

 Yeni Normale Dönüş Rehberi 


Okulumuz, Ege Üniversitesi ARGEFAR (ilaç geliştirme ve farmakokinetik araştırma ve uygulama merkezi) tarafından geliştirilen akademik çalışma sonucu elde edilen Nano Teknoloji Gümüş Dezenfektanı ile dezenfekte edilmektedir.