Sponsorlar


Güzel Sözler

" Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum."

" Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez."

“İki şey aklın eksikliğini gösterir: Konuşulacak yerde susmak, susulacak yerde  konuşmak”.

" Beklemeyi bilen insan herşeyi elde edebilir."

Öğrenci Kulüpleri DEĞERLERİNLE  DEĞERLİSİN


Sevmek ve saygı duymak insanı gerçekten “insan” yapan en önemli özelliklerdendir. Allah insan denilen üstün nitelikli varlığı yaratırken ona, diğer varlıklara karşı sevgi duyma özelliği bahşetmiştir.

 

Annesinin yavrusuna karşı duyduğu sevgi, bir erkeğin eşine duyduğu sevgi, Allah’ın insana doğuştan verdiği en güzel hediyelerdendir. Yüce Rabbimiz insanı topraktan yaratmış, onu sevgi ve saygı duyguları ile yüceltmiştir. Çevremize baktığımızda bu duyguları ayakta tutan insanlardan oluşan toplulukların mutlu olmasını başarabilen toplumlar olduklarını görürüz. Birbirlerini seven ve saygı duyan insanlardan meydana gelen bir aile veya bir ülke, başlarına gelebilecek her zorluğu yenebilme gücüne de sahip olacaktır.

  

Anne ve babamızdan başlayan, kardeşlerimize, akrabalarımıza, dostlarımıza ve nihayet bütün insanlara uzanabilen bir sevgiyi öğütleyen yüce dinimiz için sevgi Allah’ın varlık delillerinden biri olarak görülmüştür. Öyleyse bizlere düşen görev başkalarıyla olan ilişkilerimizde sevgiyi saygıyı, adaleti, dürüstlüğü esas almak. Kimseyi incitmemek, herkese karşı tatlı dilli ve güler yüzlü olmaktır.

 

Unutmayalım ki, bütün insanlar, aynı haklara sahip olarak yaratılmışlardır. İnsanların barış ve huzur içinde yaşayabilmeleri için birbirlerinin haklarına saygı göstermeleri gerekmektedir.


Sevelim, sevilelim, dünya kimseye kalmaz”.

Diyen gönüller sultanı Yunus Emre’nin sevgiye dair söylediği bu ve buna benzer mısralarını dillerimizden hiç düşürmeyen bir milletin çocukları olarak her bahar başlangıcında gönül toprağımıza sevgi tomurcukları ekelim.

 

Hep birlikte ektiğimiz sevgi tomurcuklarının boy vermesi, serpilip büyümesi için çaba gösterelim.