KURUMSAL BİLGİ

TARİHÇEMİZ

 

İstanbul İli Esenler İlçesi’nin Atışalanı semtinde TEM bağlantı yoluna cepheli olarak 20 dönüm arazi üstüne  inşâ edilmiş olan Devran Eğitim Kurumları 1998-1999 Eğitim-Öğretim döneminde eğitime start vermiştir. Devran Motor Yatakları ve Burçları AŞ.’nin eğitime sevdalı ortakları tarafından kurulan Devran Eğitim Kurumları, Anasınıfı – İlkokul – Ortaokul - Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi olmak üzere  5 ayrı eğitim biriminden oluşmaktadır.

2018–2019 Eğitim-Öğretim sezonunda 19. dönem mezunlarını verecek olan  Devran Eğitim Kurumları  ülkemizin birçok seçkin üniversitesine öğrenciler göndermiştir.

2021–2022  Öğretim yılında 60’a yakın öğretim elemanı ve 600'Ü aşan öğrenci sayısıyla Eğitim - Öğretim dünyasında kalıcılığını ispatlayan Devran Eğitim Kurumları, kurulduğu ilk günden bugüne değin kaliteli bir eğitim anlayışıyla, geleceğin fıtrata uygun olarak bizi kucaklamasını sağlamak için kalıcı bir misyon ve iyi bir vizyon sahibi olmak gerektiği inancıyla eğitim vermeye devam etmektedir.

 

 

MİSYONUMUZ

 

Bireyin ve toplumun mutluluğunu sağlamanın, cehaleti ortadan kaldırmanın ve demokratik bir toplum oluşturmanın, toplumun manevi değerlerine saygılı, milli duyguları yüksek olarak yetiştirilmiş bireylerce sağlanabileceğine; bu nedenle de insan için gösterilecek en verimli çabanın eğitim olduğuna inanır. 

Bu inançla dünyada ve  ülkemizde  kurulacak yeni bir medeniyetin  seçkin fikir ve bilim adamlarını, milli ve manevî değerleri bireysel kimliğinin temel taşı olarak gören, geleceği sahiplenen, ahlâklı, asil bir ruha sahip, kendisi ve çevresi ile barışık, özgür ve  sorumluluk bilinci taşıyan kişilik sahibi bireyler olarak yetiştirmeyi kendine  MİSYON alarak benimser.

 

 

VİZYONUMUZ

 

Devran Eğitim Kurumları hızla değişen ve gelişen güncel ile uyumlu yöntemler geliştirerek bölgesinde eğitim ve öğretimin liderliğini yapmayı, akademik başarılarda her zaman ülkemizin en seçkin okulları arasında yer almayı ve 2023 yılına kadar kendi kampüsünde bir üniversiteye dönüşmeyi VİZYON edinmiştir.

 

 

EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ

 

Zamanın her zamankinden daha hızlı akacağı 21. yüzyılın - getireceği yenilikler açısından - bütün insanlık için yeni ufuklar açacağını, bu ufuklarda yürümek için zamanı iyi okumanın yanında çok hızlı bir okumanın da gerekeceğine inanıyoruz.

 

Var olmanın, varlığını hissettirmenin ve varlığını kabul ettirip devam ettirmenin tek yolunun bilgiden, bilgi sahibi olmaktan ve bilgiyi gerçekten yerinde ve zamanında çok iyi kullanmaktan geçtiğinin de bilincindeyiz.

 

Bilenlerle bilmeyenlerin eşit olmadığı, bilenlerin bilmeyenlerden üstün olduğu evrensel ilkesini zihinlerimizden asla çıkarmadan zamanı kontrol etmenin, bizatihi hayatı kontrol etmek olduğunun da idrakindeyiz.

 

Geleneksel hoşgörümüz ve değişmeyen evrensel ilkelerimizle  taşıdığımız misyonun tarihi arka planını ve bu arka planın bize yüklediği görev ve hedefin farkındayız.